Jan Altink

Groningen 1885-1971
Hooiende boeren, wasverf op doek 80,1 x 100,0 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '25

herkomst: coll. J.H.M. Rolink, 1978, inv.nr. AL.058-0.

literatuur: D.H. Couvée, W.J. de Gruyter, 'Jan Altink, 21 oktober 1885 - 6 december 1971', Heemskerk 1978, Vol. I, pag. 70 en Vol. II, afb. 12; tent.cat. Warmenhuizen, Oude Ursulakerk, 'Jan Altink. Schilder van het Groninger land', 1983, cat.nr. 20.

tentoonstelling: 'Jan Altink, 21 oktober 1885 - 6 december 1971', Haarlem, Frans Hals Museum/Heemskerk, Ziekenhuis Midden-Kennemerland, 10 sept.-29 okt. 1978; Warmenhuizen, Oude Ursulakerk, 'Jan Altink. Schilder van het Groninger land', 26 juni-28 aug. 1983.

Jan Altink behoorde tot de Groninger kunstkring De Ploeg, waar hij zich van de andere leden onderscheidde door zijn grote voorliefde voor het buiten werken. Hij schilderde vooral landschappen en Groninger dorpsgezichten, daarnaast ook stadsgezichten, en enkele portretten en stillevens. Aanvankelijk bevatte zijn palet vooral grijze en groene tinten maar na 1924 brak een heftig expressionistische periode aan. In wasverf, met sterke, felle kleuren en in vereenvoudigde vormen registreerde hij de werkelijkheid. Zijn latere werk is meer lyrisch-impressionistisch van aard.

vervangingswaarde: € 80.000,-
bieden vanaf: € 39.000,-