Timothy 'Tim' Brown

Jackson MS (Verenigde Staten) 1923
Horny dog, olieverf op paneel 60,5 x 26,5 cm, gesigneerd l.b. en verso met brandmerk

annotatie: verso driemaal genummerd '2199'

literatuur: tent.cat. Rotterdam, De Kunsthal, 'Tim Brown. Master of Mississippi', 2005, afb. pag. 41.

tentoonstelling: Rotterdam, De Kunsthal, 'Tim Brown. Master of Mississippi', 22 jan.- 16 mei 2005; Bönnigheim, Duitsland, Museum Charlotte Zander, 'Vier Outsider', 22 mei-26 sept. 2005.

De Afrikaans-Amerikaanse kunstenaar Tim Brown (1923) schildert in een ongeschoolde, naïeve stijl zijn jeugd: familieleden, vrienden, vissen op de rivier, werken op het land, zijn hond Bark. Als kind, op de boerderij van zijn ouders, schilderde hij op oude planken en afvalhout met verf die zijn vader gebruikte om het huis mee op te knappen. In de jaren ’50 begon hij met het weergeven van jeugdherinneringen, naar eigen zeggen om zijn twee kinderen iets te laten zien van zijn eigen jeugd. De schilder lijdt een eenvoudig, teruggetrokken leven op zijn boerderij in Mississippi, de plaats waar hij ook geboren werd.

vervangingswaarde: € 5.000,-
bieden vanaf: € 2.500,-