Pieter Adrianus 'Piet' Schipperus

Rotterdam 1840-1929 Den Haag
Houtsprokkelaars in de sneeuw, aquarel op papier 40,0 x 50,0 cm, gesigneerd l.o.

Piet Schipperus zou aanvankelijk kunsthandelaar worden, maar door een Koninklijke subsidie kon hij van het schilderen zijn beroep maken. Hij begon met romantische landschappen en zee- en riviergezichten, meestal in de omgeving van Haarlem en in Limburg. In 1910 vestigde hij zich in Den Haag, waarna hij zijn onderwerpen veel in en rond Rotterdam vond. Schipperus was ook een knap aquarellist en lithograaf. Hij vergezelde twaalf jaar lang Jacobus Craandijk, die door Nederland trok en alles beschreef wat hij zag. Schipperus maakte de illustraties bij diens uitgaven ‘Wandelingen door Nederland’ (1875-1888).

vervangingswaarde: € 2.800,-
bieden vanaf: € 1.450,-