Narcisse Virgile Diaz de la Peña

Bordeaux (Frankrijk) 1808-1876 Menton (Frankrijk)
Houtsprokkelaarster in het bos van Fontainebleau, olieverf op schildersboard 32,3 x 40,6 cm, gesigneerd r.o.

Het leven van Narcisse Virgile Diaz de la Peña kende veel tragiek. De in Spanje geboren kunstenaar verloor zijn ouders op jonge leeftijd en verloor zijn been als gevolg van een insecten- of slangenbeet. Hij begon zijn artistieke loopbaan op 15-jarige leeftijd als porseleinschilder. Omstreeks 1837 sloot hij zich aan bij de schilders van Barbizon, die hun inspiratie vonden rond het gelijknamige Franse plaatsje in de bossen van Fontainebleau. Nieuw was dat zij buiten, ter plekke schilderden en schetsten. Diaz de la Peña heeft meerdere schilderijen vervaardigd met houtsprokkelaarsters in het bosrijke gebied van Fontainebleau.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-