Johannes 'Jan' Zoetelief Tromp

Batavia (Nederlands-Indië) 1872-1947 Breteuil-sur-Iton (Frankrijk)
Huiswaarts, olieverf op doek 40,7 x 56,7 cm, gesigneerd l.o.

Blaricum en Katwijk waren de twee dorpen waar Jan Zoetelief Tromp het meeste schilderde. In Blaricum vond hij vanaf 1899 het boerenleven, Katwijk ‘ontdekte’ hij in 1905. Eerst brengt hij er alleen de zomers door met zijn gezin, vanaf 1914 woont hij er permanent. Hij schildert er het leven van de vissersbevolking, maar vooral voorstellingen met kinderen: spelend op het strand, geitjes hoedend of terugkerend uit de duinen. Deze taferelen zijn altijd idyllisch en stralen het familiegeluk uit dat hij vermoedelijk zelf ook kende. Omdat de schilder doof was en enigszins teruggetrokken, nam hij het liefst zijn eigen vrouw en kinderen als model.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-