Jacob Simon Hendrik 'Hein' Kever

Amsterdam 1854-1922 Laren (N.H.)
Huiswerk maken, olieverf op doek 54,2 x 66,3 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Duitsland.

tentoonstelling: München, Glaspalast, 'IX Internationalen Kunstausstellung', juni-okt. 1905.

Hein Kever behoort tot de bekendste schilders van de Larense School. Hij werd in Amsterdam geboren, toonde al jong talent en kwam via Isaac Israels aan een leerplaats op het atelier van P.F. Greive. In 1878 vestigde Kever zich in het Gooi, waar hij raad en aanwijzingen kreeg van Anton Mauve. Voor de winters hield hij een atelier aan in Amsterdam. Kever werd vooral bekend door zijn in losse toets en harmonieuze kleuren geschilderde interieurs met figuren, boeren en kinderen. Men bewonderde daarin de atmosfeer, de lichtval en kleuren, zoals helder groen en warm dieprood.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-