Johannes Theodorus 'Jan' Giesen

Den Haag 1900-1983
Huizen achter de duinen, olieverf op doek 65,0 x 95,2 cm, gesigneerd l.o. met initialen en op spieraam voluit en op spieraam gedateerd '24

De schilder, beeldhouwer en graficus Jan Giesen werd in 1900 geboren in Den Haag, waar hij verder het grootste deel van zijn leven woonde en werkte. Zijn oeuvre vertoont veel verschillende stijlen, met als rode draad het herkenbaar blijven van het onderwerp. Daardoor raakte zijn werk na 1945, toen de abstracte kunst hoogtij vierde, wat op de achtergrond. In de jaren 90 werd hij ‘herontdekt’. Giesen was tussen 1929 en 1946 leraar aan de academie in Den Haag.

vervangingswaarde: € 3.600,-
bieden vanaf: € 1.600,-