Lodewijk Johannes Kleijn

Loosduinen 1817-1897 Den Haag
IJsgezicht met figuren en een paardenslee, olieverf op paneel 35,6 x 50,5 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Kunsthandel A.H. Bies, Eindhoven, 1984.

Als leerling van Andreas Schelfhout schilderde L.J. Kleijn veel winterlandschappen met schaatsende en sleeënde figuurtjes op spiegelend ijs. Daarnaast maakte hij zomerse rivier- en strandgezichten en panoramische landschappen, waarin hij de kalme sfeer en het warme licht van een zomerdag weet te treffen. Rond 1840 verbleef Kleijn enige tijd in het Duitse Kleef. Niet bekend is of hij daar naartoe ging voor B.C. Koekkoek: er zijn geen concrete aanwijzingen dat Kleijn les heeft gehad aan diens tekenacademie. Van Kleijns Kleefse periode getuigen een aantal schilderijen met stadsmotieven of de omgeving van Kleef als onderwerp. Vermoedelijk bereisde hij ook het Rijndal bij het Zevengebergte.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 15.000,-