Guido Paul Richter

Dresden (Duitsland) 1859-1941
In bewondering voor de Sixtijnse Madonna in Dresden, gouache op papier 35,9 x 27,5 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 'Dresden' 1910

herkomst: part. bezit Duitsland.

De in 1859 geboren Guido Paul Richter kreeg een degelijke opleiding aan de Koninklijke Kunstacademie van Dresden. Vermoedelijk onder invloed van zijn leermeester Leon Pohle specialiseerde hij zich vanaf 1888 in het schilderen van genretaferelen. Naast zijn werkzaamheden als vrij kunstenaar was Richter leraar aan de Saksische kadettenschool in Dresden. Ook reisde hij graag in Italië en onderwees hij een aantal jaren aan de Staatskunstnijverheidsschool in Lissabon wat zijn voorkeur voor helder licht en een vrolijk kleurenpalet verklaart.

vervangingswaarde: € 3.500,-
bieden vanaf: € 1.750,-