Ferdinand Götz

Fürth (Duitsland) 1874-1941, plaats van overlijden onbekend
In de loge, gouache op papier 42,0 x 34,5 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd '10

annotatie: met verso stempel van 'Meggendorfer Blätter', München met (in handschrift) de naam van de kunstenaar en archiefnr. 728C

herkomst: part. bezit Duitsland.

Geschilderd als illustratie voor het humoristische tijdschrift ‘Meggendorfer Blätter’ 1911, Band 84, Heft 1054, pag. 181 met als bijschrift: ‘”Der blonde Herr da drüben in der Loge is gewiss Ihr Herr Gemahl, gnädige Frau? Er lächelt Ihnen immer zu!” – “Dann ist er’s nicht!”‘.

De Duitse kunstenaar Ferdinand Götz was zeer veelzijdig. Hij schilderde, ontwierp decors, was meubelontwerper en tekende cartoons. Als illustrator en ontwerper werkte hij rond 1900 voor het beroemde tijdschrift ‘Jugend’, naamgever van de kunstrichting Jugendstil. Daarnaast verschenen regelmatig illustraties van zijn hand in het satirische tijdschrift ‘Meggendorfer Blätter’, dat onder verschillende namen tussen 1889 en 1928 uitkwam. Götz studeerde aan de academie van München onder de gelauwerde kunstenaar Carl von Marr en woonde en werkte vrijwel zijn hele leven in deze stad.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-