Evert Pieters

Amsterdam 1856-1932 Laren (N.H.)
In de maand mei, aquarel op papier 40,0 x 55,0 cm, gesigneerd l.o. en te dateren ca. 1899

herkomst: veiling Sotheby's, Amsterdam, 1999, lot 291 (afb. op omslag).

literatuur: vgl.: Tiny de Liefde-van Brakel, 'Evert Pieters (1856-1932). Zee en zand en zonnige momenten', Katwijk 2006, afb. 30 (versie in olieverf, thans in het Toledo Museum of Art, Toledo, Verenigde Staten.)

Evert Pieters, in 1856 geboren in Amsterdam, vertrok op 23-jarige leeftijd naar de Academie van Beeldende Kunsten in Antwerpen. Na een verblijf in België en Parijs vestigde hij zich in Blaricum, waar de Gooise boerenbevolking hem inspireerde tot het schilderen van zonnige boereninterieurs met moeders en spelende kinderen en tuinen in bloei. Door zijn zuidelijke, kleurige palet onderscheidt hij zich van andere Gooise schilders als Neuhuys en Kever. In deze Gooise tijd raakt de familie Pieters ook bevriend met kunstverzamelaars William en Anna Singer, die ook werk van Pieters kopen. Evert Pieters had veel succes met zijn werk, vooral bij de Amerikanen die ons land bezochten. De schilder blonk ook uit in het schilderen van strandgezichten met garnalen- en schelpenvissers in Katwijk. Na 1920 schilderde hij een aantal dromerig-impressionistische portretten en naakten.

vervangingswaarde: € 12.500,-
bieden vanaf: € 6.500,-