'Herman' Frederik Carel ten Kate

Den Haag 1822-1891
In de taveerne, olieverf op paneel 61,6 x 94,6 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: J.A. Cooling & Sons Gallery, Londen; part. coll. Groot-Brittannië; veiling Christie's, Londen, 1987; Kunsthandel Leslie Smith, Wassenaar, 1988; part.coll. Nederland.

literatuur: tent.cat. Wassenaar, Kunsthandel Leslie Smith, 'The second golden age of Dutch art', 1988, afb. in kleur pag. 49.

H.F.C. ten Kate was in zijn tijd beroemd om zijn historische genrevoorstellingen met spelende of drinkende krijgslieden. Ook schilderde hij episodes uit de 80-jarige oorlog. De voorkeur van Ten Kate ging uit naar de aquareltechniek, die hij in alle opzichten beheerste in de fijne uitwerking van details en juist geplaatste blauwe en rode kleuraccenten. De belangstelling voor de geschiedenis en de gebruiken van het 17e-eeuwse Holland was een typisch 19e-eeuws fenomeen. Zo stoffeerden bijvoorbeeld Cornelis Springer en Johannes Bosboom hun schilderijen dikwijls met figuren in 17e-eeuwse kledij.

vervangingswaarde: € 35.000,-
bieden vanaf: € 17.000,-