Hendrik Johannes 'J.H.' Weissenbruch

Den Haag 1824-1903
In de venen, olieverf op doek op paneel 17,2 x 33,0 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: kunsthandel Frans Buffa & Zonen, Amsterdam; coll. J.M. Dirkzwager.

literatuur: tent. cat. Amsterdam, Frans Buffa & Zonen, 'Tentoonstelling van schilderijen en aquarellen door J.H. Weissenbruch', 1899, cat.nr. 36 (met afb.); vgl.: Willem Laanstra, 'Johan Hendrik Weissenbruch 1824-1903', Amsterdam 1992, pag.87, cat.nr. O/19-2.

tentoonstelling: Amsterdam, Frans Buffa & Zonen, 'Tentoonstelling van schilderijen en aquarellen door J.H. Weissenbruch', 1899.

Jan Hendrik Weissenbruch wordt beschouwd als een van de meest begaafde schilders van de Haagse School. Hij schilderde vooral landschappen in de omgeving van Den Haag en in het polderland rond Boskoop en Gouda. Zijn grote kracht was het weergeven van het typisch Hollandse licht, soms helder, soms diffuus en dampig. Ook luchten boeiden hem. ‘Licht en lucht zijn de grote tovenaars’, zei hij, ‘Zowel grijze regenluchten als heldere wolkenluchten op een zomerse dag’. ‘Schilders kunnen nooit genoeg naar de lucht kijken.’ Weissenbruch gaf les aan V. Bauffe en Théophile de Bock.

vervangingswaarde: € 22.000,-
bieden vanaf: € 12.000,-