Henri Joseph Thomas

Sint-Jans-Molenbeek (België) 1878-1972 Brussel
In het theater, olieverf op doek 75,2 x 55,5 cm, gesigneerd r.o.

annotatie: r.o. '(esquisse)'

Henri Thomas hield ervan om vrouwen te schilderen. Soms zijn ze uitdagend, vaak ook ingetogen in theater of café. De schilder woonde en werkte voornamelijk in en rond Brussel. In de jaren negentig sloot hij zich daar aan bij de Sillonisten, een groep jonge schilders die zich afzette tegen het luminisme en terug wilde keren naar het impressionisme. Hiertoe behoorden onder anderen Frans Smeers en Maurice Wagemans. In hevige kleuren en brutale vormen schilderden zij landschappen, elegante vrouwen en naakten. Thomas schilderde daarnaast het mondaine leven van de Belgische hoofdstad, waarbij hij zich een goed observeerder toonde. Ook illustreerde hij populaire romans.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-