Johannes Antonius Canta

Rotterdam 1816-1888
Interieur met jager en zijn hond, olieverf op paneel 58,8 x 47,3 cm, gesigneerd r.m. op de tafelrand

herkomst: veiling Mak van Waay, Amsterdam, 5 juni 1973, lotnr. 20.

Johannes Antonius Canta behoorde tot de kleine groep Hollandse genreschilders van de vroege 19e eeuw. Hij schilderde bij voorkeur huiselijke onderwerpen en landschappen met moeders en spelende kinderen, soms met een religieuze inslag. Daarnaast wijdde hij zich aan het schilderen van portretten. Canta woonde en werkte vrijwel zijn hele leven in Rotterdam. Vanaf 1833 nam hij deel aan de jaarlijkse Tentoonstellingen van Levende Meesters.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-