Gerbrand Frederik van Schagen

Den Haag 1880-1968 Laren (N.H.)
Jachthaven aan de Loosdrechtse Plassen, olieverf op doek 45,2 x 55,0 cm, gesigneerd r.o.

Gerbrand Frederik van Schagen was bij uitstek een schilder van het Hollandse landschap. Zijn onderwerpen vond hij niet alleen in de omgeving van zijn woonplaatsen Den Haag en Laren, maar hij doorkruiste er het hele land voor. Vooral werkte Van Schagen in Amsterdam, ’t Gooi en Loosdrecht, in de verstilde dorpjes van Friesland en het glooiende landschap van Zuid-Limburg. Zijn doel was het vastleggen van het karakter en de stemming van een plek zoals die zich op een bepaald moment van de dag aan hem voordeden. Een typische impressionist dus.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-