Jan Altink

Groningen 1885-1971
Jachthaven aan het Paterswoldsemeer, olieverf op doek 40,4 x 50,3 cm, gesigneerd r.o.

literatuur: Inge Bobbink e.a., ‘Wild van water: De kunst van genieten’, Zwolle 2016, afb. in kleur pag. 39.

tentoonstelling: Enkhuizen, Zuiderzeemuseum, ‘Wild van water: De kunst van genieten’, 26 mei t/m 6 augustus 2016.

Jan Altink behoorde tot de Groninger kunstkring De Ploeg, waar hij zich van de andere leden onderscheidde door zijn grote voorliefde voor het buiten werken. Hij schilderde vooral landschappen en Groninger dorpsgezichten, daarnaast ook stadsgezichten, en enkele portretten en stillevens. Aanvankelijk bevatte zijn palet vooral grijze en groene tinten maar na 1924 brak een heftig expressionistische periode aan. In wasverf, met sterke, felle kleuren en in vereenvoudigde vormen registreerde hij de werkelijkheid. Zijn latere werk is meer lyrisch-impressionistisch van aard.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 17.500,-