Jacobus van Looy

Haarlem 1855-1930
Kalebasperen, olieverf op paneel 35,0 x 26,7 cm, gesigneerd l.o. met initialen

annotatie: verso: 'Jac. van Looy, Kalebasperen'

herkomst: part. coll. Kampen.

literatuur: Joyce van der Smit-Meijer, Chris Will (red.), 'Jacobus van Looy (1855-1930): Niets is zoo mooi als zien ...', Zwolle/Haarlem 1998, pag. 167, cat.nr. 183 (met afb.).

tentoonstelling: 'Jacobus van Looy (1855-1930): Niets is zoo mooi als zien ...', Haarlem, Frans Halsmuseum, 19 dec. 1998-7 maart 1999/Helmond, Gemeentemuseum Helmond, 21 maart-24 mei 1999.

Jacobus van Looy, bekend als de schrijver van de trilogie Jaapje, Jaap en Jakob, omschreef zichzelf als ‘schilder van huis uit en schrijver door toevallige omstandigheden’. In zijn schilderijen en tekeningen onderscheidde hij zich van zijn tijdgenoten door een eigenzinnige manier van uitbeelden. Na 1901 besloot hij nooit meer te exposeren of te verkopen. ‘Kalebasperen’ schilderde hij na 1913 in de tuin van zijn huis in Haarlem. Het is onderdeel van kleine reeksen in ‘close-up’ geschilderde bloemen en vruchten die de kunstenaar overal in zijn huis ophing.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 10.000,-