Pieter Roelof 'Piet' Zwiers

Meppel 1907-1965
Kamperen, olieverf op board 12,0 x 17,5 cm

‘De schilder van Giethoorn’ was de bijnaam van Piet Zwiers. Hij werd in 1907 geboren in Meppel en woonde en werkte bijna zijn hele leven in de Kop van Overijssel, eerst in Steenwijk en daarna in Giethoorn. Dit dorp en het omringende landschap liggen aan de basis van tal van schilderijen en aquarellen: de vaartjes met hun karakteristieke hoge bruggen, knotwilgen in een weiland, palingfuiken in de Belterwiede. Ook schilderde Zwiers een aantal Franse en Noord-Afrikaanse landschappen, bloemstillevens en portretten.

vervangingswaarde: € 2.800,-
bieden vanaf: € 1.350,-