Willem Johan Boogaard

Haarlem 1842-1888 Antwerpen (België)
Klaar voor het werk, olieverf op paneel 27,5 x 40,0 cm, gesigneerd l.o. en verso gedateerd 'Anvers' 1887

annotatie: Met verso gedateerde authenticiteitsverklaring van de schilder: 'Je soussigné déclare avoir peint ce tableau, Anvers 1887, W.J. Boogaard'

herkomst: part. bezit België.

Willem Johan Boogaard is een bekend paardenschilder. Hij werd in 1842 geboren in Haarlem en kwam daar al jong in de leer bij Pieter Frederik van Os, telg uit een uitgebreide schildersfamilie. Net als zijn leermeester specialiseerde Willem Johan zich in het schilderen van paarden, vooral van werkpaarden rustend in de stal na gedane arbeid. Ook zijn er genrevoorstellingen met dieren, enkele landschappen en stillevens van de schilder bekend. Werk van hem bevindt zich o.a. in de collectie van het Teylers Museum in Haarlem.

vervangingswaarde: € 12.500,-
bieden vanaf: € 5.500,-