Hendrik Adam van der Burgh

Den Haag 1798-1877
Koeien in een landschap met molen, olieverf op paneel 20,4 x 26,3 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd 1821

Hendrik Adam van der Burgh was afkomstig uit een bekende Haagse schildersfamilie. Zijn vader was de genreschilder Hendrik van der Burgh, zijn broer was Pieter Daniel van der Burgh, bekend om zijn stadsgezichten. Hoewel Hendrik Adam zo nu en dan ook een stadsgezicht maakte, oogstte hij vooral succes met zorgvuldig uitgewerkte Hollandse polderlandschappen met vee. Hij zette daarmee een traditie voort die in de 17e eeuw een aanvang had genomen met de veestukken van Paulus Potter.

vervangingswaarde: € 2.800,-
bieden vanaf: € 1.400,-