Armando

Amsterdam 1929
Kopf, olieverf op doek 100,0 x 80,0 cm, gesigneerd op spieraam en op spieraam gedateerd 3-11-90

annotatie: op spieraam: 'Kopf'.

Armando: beeldhouwer, violist, theater- en filmmaker, schilder, schrijver, dichter. Existentiële thema’s komen in zijn werk aan de orde: goed en kwaad, vergankelijkheid, melancholie, oorlog, lijden. De tragiek van de mens, in al zijn facetten, wordt door Armando verbeeld. Zijn ervaringen in de Tweede Wereldoorlog vormen de bron voor zijn werk. Als kind wonend nabij Kamp Amersfoort, werd hij direct geconfronteerd met de verschrikkingen van de oorlog. In zijn werk spelen hierdoor destructie en vervorming als beeldend principe een essentiële rol. De schilderijen en beelden zijn overweldigend door hun monumentaliteit en dramatische uitstraling. Soberheid in materiaal, kleur en vorm, en een ruwe, pasteuze ‘huid’ geven zijn kunstwerken de visuele kracht van een oerbeeld.

verzekeringswaarde: € 12.000,-
bieden vanaf: € 6.500,-