Corneille ('Corneille' Guillaume Beverloo)

Luik (België) 1922-2010 Auvers-sur-Oise (Frankrijk)
La baigneuse au soleil, litho op papier 78,0 x 56,0 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '67

annotatie: m.o.: ''la baigneuse au soleil''

literatuur: tent.cat. 'Corneille: 50 ans d'estampes. Rétrospective de l'oeuvre gravé 1951-2001/Corneille: 50 years of graphic work. Retrospective of his engravings 1951-2001', Straatsburg 2002, afb. 89 (in kleur).

tentoonstelling: Strasbourg, Frankrijk, L'Estampe, 'Corneille: 50 ans d'estampes. Rétrospective de l'oeuvre gravé 1951-2001/Corneille: 50 years of graphic work. Retrospective of his engravings 1951-2001',

Corneille was naast Appel en Constant een van de hoofdfiguren van de Cobra-groep (1948-1951) in Nederland. In de jaren vijftig betrok hij samen met Appel een atelier aan de Rue Santeuil in Parijs, waar hij een stijl ontwikkelde die werd gekenmerkt door een expressief lijnenspel en een weloverwogen compositie. Naar aanleiding van een aantal verre reizen (Afrika) in 1957 en 1958 schilderde Corneille gedurende een paar jaar een soort abstracte stadsconstructies en agglomeraties bestaande uit een grillige opeenstapeling van vormen en lijnen. In de jaren zestig ging hij over tot de uitbundig geschilderde vogels, vrouwen en zonnen waarmee hij bij het grote publiek bekend zou worden.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-