Jan Voerman sr.

Kampen 1857-1941 Hattem
‘La France’-rozen in antieke glazen, gouache op papier 31,8 x 56,9 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1891-1899

herkomst: kunsthandel François Buffa & Fils, Amsterdam; mevrouw A. Reich-Timmers, Amsterdam.

literatuur: W. Steenhoff, 'J. Voerman' in: 'Het schildersboek. Nederlandsche schilders der negentiende eeuw in monographieën door tijdgenooten', Amsterdam 1900, afb. pag. 201.

tentoonstelling: Utrecht, Vereniging 'Voor de Kunst', jaartal onbekend.

Jan Voerman was een boerenzoon, al jong bevriend met de schilder Willem Tholen. Samen kregen ze hun eerste schilderlessen en bezochten ze de Rijksacademie in Amsterdam. Daarna schilderde Voerman landschappen, genrestukken, bloemstillevens en stadsgezichten. Zijn werk veranderde toen hij in 1896 kwam te wonen aan de Geldersedijk in Hattem, van waaruit hij een prachtig uitzicht had op de uiterwaarden van de IJssel, waar honderden koeien graasden. Vanaf die tijd schilderde hij vooral IJsselgezichten, in verfijnde, bleke kleuren onder hoge wolkenluchten. Voerman aquarelleerde veel en trachtte het transparante van deze techniek over te brengen naar olieverf.

Dit aquarel is opgenomen in het kunstarchief van Simonis & Buunk.

vervangingswaarde: € 30.000,-
bieden vanaf: € 16.500,-