Jan van der Zee

Leeuwarden 1898-1988 Groningen
Landschap bij Yde, Drenthe, olieverf op doek 50,0 x 70,1 cm, gesigneerd verso en verso gedateerd '43

Jan van der Zee behoort tot de meest getalenteerde schilders van de Groninger Ploeg. In 1923, toen hij lid werd van deze kunstenaarsvereniging, schilderde hij enige tijd geometrisch-abstracte composities. Met name door de negatieve kritiek hierop ging hij in 1926 over op het schilderen van Groninger landschappen, portretten en stillevens. Deze kan men het best omschrijven als aards: ze zijn krachtig, sterk van structuur en geschilderd in een stevige, expressionistische penseelstreek. Vaak is er een duidelijke aandacht voor de structuur in het landschap en het ritme van opeenvolgende vormen en vlakken. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het werk van de schilder in de jaren vijftig steeds abstracter van aard wordt.

vervangingswaarde: € 8.000,-
bieden vanaf: € 3.700,-