Hendrik Dirk Kruseman van Elten

Alkmaar 1829-1904 Parijs
Landschap met korenveld en vissers, olieverf op paneel 28,0 x 37,0 cm, gesigneerd l.o.

Tijdens zijn leertijd bij de landschapschilder Cornelis Lieste leerde Kruseman van Elten de schilders Jan de Haas en Gabriel kennen. In 1853 trokken zij gedrieën naar Oosterbeek, het ‘Hollandse Barbizon’, waar van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat studies in de natuur gemaakt werden. Kruseman van Elten vatte er een ernstige kou, waardoor hij de rest van zijn leven doof zou blijven. Net als Gabriel verhuisde hij daarna naar Brussel, en van daaruit naar New York, waar hij tot 1897 zou blijven. Regelmatig kwam de schilder terug naar Nederland om inspiratie op te doen. Ook schilderde hij met Gabriel in en rond Kortenhoef.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-