Willem Roelofs

Amsterdam 1822-1897 Berchem (België)
Landschap met paltrokmolens en twee vissersfiguren, olieverf op paneel 28,7 x 47,6 cm, gesigneerd r.o. en te dateren ca. 1872-1875

herkomst: kunsthandel M. Newman Ltd., Londen, inv.nr. A 3642, aldaar op 1 juni 1959 gekocht door de ouders van de vorige eigenaar (part. bezit Groot-Brittannië).

Willem Roelofs wordt wel de grote voorloper van de Haagse School genoemd. Hij schilderde bosgezichten en breed opgezette landschappen waarin hij het weidse en vlakke van het Hollandse polderlandschap met zijn water en koeien raak weet te treffen. Onder invloed van de Franse School van Barbizon trok hij er regelmatig op uit om in de natuur te schilderen. Zo kon hij in een losse toets het steeds wisselende effect van licht en schaduw op het landschap vastleggen. Een groot deel van zijn leven woonde Willem Roelofs in Brussel, maar hij kwam vaak naar Nederland om er inspiratie op te doen en te schilderen.

vervangingswaarde: € 28.000,-
bieden vanaf: € 18.000,-