Abraham Hulk

Londen 1813-1897 Zevenaar
Laverende zeilschepen voor de kust, olieverf op paneel 26,6 x 36,2 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Groot-Brittannië.

Abraham Hulk, schilder en avonturier, werd geboren in een familie van grotendeels marineschilders. Hij koos echter aanvankelijk voor het schilderen van portretten en trok daarvoor in 1833 vanuit zijn woonplaats Londen per tweemaster naar Boston, en van daaruit naar New York, Albany en Manchester. Daarna woonde hij tot 1870 in Nederland en richtte zich op het schilderen van zeegezichten, zowel bij kalm als stormachtig weer. Hulk trouwde met Maria Wilhelmina van der Meulen in Amsterdam op 2 November 1837 and samen kregen ze 5 kinderen. In 1870 verhuisde hij voorgoed naar Londen, waar hij een huis betrok aan Mornington Road, St Pancras. Hulk nam deel aan de tentoonstellingen van de Society of British Artists en was een succesvol marineschilder. Hij stierf in 1897 in Zevenaar tijdens een bezoek aan Nederland. Zijn stijl is romantisch en verwant aan die van J.C. Schotel en Louis Meijer. Het ging Hulk om het weergeven van een geïdealiseerd sfeerbeeld van schepen op zee, in verschillende weersomstandigheden.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 7.700,-