Evert Pieters

Amsterdam 1856-1932 Laren (N.H.)
Lente in Laren, olieverf op doek 130,7 x 112,8 cm, gesigneerd l.o. en gedateerd 1912

herkomst: Frans Buffa & Sons, Amsterdam; part. bezit Verenigde Staten; Sotheby's New York 2 mei 2001.

literatuur: Tiny de Liefde-van Brakel, 'Evert Pieters 1856-1932: Zee en strand en zonnige momenten', Katwijk 2006, pag. 69 (met afb. 67 in kleur, pag. 68), afb. in kleur op omslag; Maarten Jager, 'Zee, zand en zon: overzicht Evert Pieters in Katwijks Museum', 'De Telegraaf', 18 aug. 2006, pag. 15 (met afb.); Nelly de Zwaan, 'Nederland uit de kunst: 365 dagen kijken en lezen', Warnsveld 2005, 28 mrt. (met afb. In kleur).

tentoonstelling: Katwijk, Katwijks Museum, 'Evert Pieters (1856-1932)', 1 juli-30 sept. 2006.

Evert Pieters, in 1856 geboren in Amsterdam, vertrok op 23-jarige leeftijd naar de Academie van Beeldende Kunsten in Antwerpen. Na een verblijf in België en Parijs vestigde hij zich in Blaricum, waar de Gooise boerenbevolking hem inspireerde tot het schilderen van boereninterieurs met moeders en spelende kinderen. Door zijn zuidelijke, kleurige palet onderscheidt hij zich van andere Gooise schilders als Neuhuys en Kever. Evert Pieters had veel succes met zijn werk, vooral bij de Amerikanen die ons land bezochten. De schilder blonk ook uit in het schilderen van strandgezichten met garnalen- en schelpenvissers in Katwijk. Na 1920 schilderde hij een aantal dromerig-impressionistische portretten en naakten.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-