Maurice Wyckaert

Brussel 1923-1996
Levensboom, olieverf op doek 100,1 x 119,5 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '70

herkomst: Kunsthandel M.L. de Boer, Amsterdam, inv.nr. 16231; part. bezit Nederland.

literatuur: Caroline Roodenburg-Schadd, 'Tussen figuratie en abstractie. De geschiedenis van Kunsthandel M.L. de Boer', Zwolle 2018, pag. 117, afb. 108 (in kleur).

tentoonstelling: Amsterdam, Rijksmuseum, 'Eyeopener, Kunsthandel M.L. de Boer (1945-2006)', 30 juni-16 sept. 2018.

Maurice Wyckaert wordt gezien als één van de belangrijkste Belgische naoorlogse schilders. Hij werd in 1923 in Brussel geboren en studeerde daar aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten. Rond 1960 ontwikkelde Wyckeart een eigen stijl, gekarakteriseerd door een kleurrijk verfpallet. Ook was hij medeoprichter van kunsttijdschrift De Meridiaan en lid van de kunstbeweging Situationistische Internationale. Diverse werken van Wyckaert werden recent tentoongesteld in het Museum voor Moderne kunst in Brussel. Dit museum omschrijft zijn latere abstracte werk als ´innerlijke landschappen’ die zijn ontsproten in zijn eigen fantasie en niet gebaseerd op de werkelijkheid.

vervangingswaarde: € 28.000,-
bieden vanaf: € 14.500,-