Yvan Theys

Marke (België) 1936-2005 Warcoing (België)
Liefdesscène in abstracte ruimte, olieverf op doek 118,0 x 146,1 cm, gesigneerd r.b. en op spieraam gedateerd 1975

annotatie: verso: 'Y. Theys 1975 'Liefdesscène in abstracte ruimte''

De Belgische schilder, beeldhouwer en graficus Yvan Theys schildert aanvankelijk abstract. In het begin van de jaren 60 ontwikkelt hij samen met o.a. Roger Raveel een nieuwe visie op de relatie tussen abstractie en figuratie, waaruit de ‘Nieuwe Figuratie’ ontstaat. De schilders die hiertoe behoren, maken schilderijen met een herkenbare voorstelling, doch keren zich af van een juiste perspectivische weergave van de werkelijkheid. Er ontstaat een frictie tussen vlak en ruimtelijk, figuratief en abstract. Net als veel andere kunstenaars uit de Nieuwe Figuratie ging Theys al snel weer zijn eigen weg. Zijn werk werd gestileerder en geometrischer, maar zelden of nooit geheel abstract. Zowel in zijn schilderijen als beelden zijn menselijke figuren meestal het onderwerp.

vervangingswaarde: € 12.000,-
bieden vanaf: € 6.000,-