Henricus Antonius 'Han' van Meegeren

Deventer 1889-1947 Amsterdam
Liggend naakt voor een spiegel, pastel op papier 61,0 x 95,0 cm, gesigneerd l.o.

literatuur: Frederik H. Kreuger, 'Han van Meegeren Revisited. His Art & List of Works', Delft 2010, cat.nr. K32,5-Acc.t2 (met afb. in kleur).

Han van Meegeren is bij het grote publiek vooral bekend geworden door de Vermeer vervalsingen waarmee hij in de jaren 30 en 40 menig deskundige om de tuin leidde. Hierdoor ging men voorbij aan het feit dat hij een talentvol kunstenaar was. Hij tekende, aquarelleerde en schilderde vooral impressionistische genretaferelen, scènes uit het mondaine leven en romantische Bijbelse voorstellingen. Daarnaast was hij een goed en veelgevraagd portretschilder.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-