Gerrit Benner

Leeuwarden 1897-1981 Nijemirdum
Man en paard en bloemen, olieverf op doek 99,5 x 59,3 cm, gesigneerd verso en te dateren 1959

herkomst: Kunsthandel Borzo, 's-Hertogenbosch, 1990.

literatuur: tent.cat. Eindhoven, Galerie Lambert Tegenbosch, 'Gerrit Benner', 1986, pag. 45 (met afb. in kleur).

tentoonstelling: Eindhoven, Galerie Lambert Tegenbosch, 'Gerrit Benner', 13 juni-30 juli 1986.

Het onderwerp van vrijwel alle schilderijen van Gerrit Benner is het Friese land met z’n ruime horizon, de boerderijen, de duinen en het vee op het land. Daarbij ging het hem niet om een zuivere weergave van de werkelijkheid maar om de uitdrukking van zijn diepe bewondering voor die natuur, in simpele vormen en vier of vijf vaste kleuren. Benner was autodidact. Hij werkte tot 1953 in het cultureel nogal geïsoleerde Friesland; daarna verhuisde hij naar Amsterdam waar hij werd opgenomen in de naoorlogse vernieuwingsbeweging die het kunstklimaat in Amsterdam beheerste.

vervangingswaarde: € 18.000,-
bieden vanaf: € 9.000,-