Ary Scheffer

Dordrecht 1795-1858 Argenteuil (Frankrijk)
Maria Magdalena in extase, olieverf op doek 94,9 x 64,1 cm, gesigneerd l.m. en gedateerd 1855

herkomst: coll. Edmund Salis Schwabe, Rycroft House, Cheetham Hill, Manchester, Groot-Brittannië; veiling Christie's, Londen, 31 jan. 1913, daar verworven door Block; veiling Christie's, Londen, 18 april 1913, lotnr. 93; part. bezit Groot-Brittannië; part. bezit Duitsland.

literatuur: tent.cat. Manchester, Groot-Britannië, 'The Art Treasures of Great-Britain', 1857, cat.nr. 668; Parijs, 'Catalogue des oeuvres de Ary Scheffer', 1859, cat.nr. 79; vgl.: Leo Ewals, 'Ary Scheffer. Sa vie et son oeuvre' (proefschrift), Nijmegen 1987, pag. 328. vgl. 319.

tentoonstelling: Manchester, Groot-Brittannië, 'The Art Treasures of Great Britain', 5 mei-17 okt. 1857; Parijs, Boulevard des Italiens, 'Ary Scheffer. Etude sur sa vie et ses ouvrages', 1859.

Ary Scheffer werd in 1795 in Dordrecht geboren en kreeg les van zijn vader Jean Baptiste Scheffer. Toen deze overleed verhuisde hij in 1811 met zijn moeder en broer Henry, eveneens schilder, naar Parijs. Daar kregen beiden les van Pierre Guérin, leermeester van de romantische grootheden Delacroix en Géricault. Ary maakte al snel naam met zijn romantische historiestukken, portretten van bekende tijdgenoten, kunstenaars en leden van het koningshuis. Voorstellingen geïnspireerd door episodes uit de Bijbel en literatuur. In de jaren veertig behoorde hij tot de beroemdste romantische schilders van Frankrijk.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-