Paulus Ludovicus Carolus 'Pol' Dom

Antwerpen 1885-1978 Den Haag
Meisjeskopje, olieverf op schildersboard 29,9 x 24,8 cm, gesigneerd r.o.

annotatie: r.o. 'schets'

Pol Dom, in 1885 geboren in Antwerpen, behoorde tot de Vlamingen die zich voor kortere of langere tijd in Nederland vestigden omdat hier rond 1910 het kunstklimaat vooruitstrevender was. Van 1909 tot 1910 en 1914 tot 1916 woonde hij in Laren en in 1927 vestigde hij zich definitief in Den Haag. Zijn schilderstijl, die wortelde in het stemmige naturalisme dat rond 1900 in België de toon aangaf, sloeg in ons land aan. Men bewonderde zijn ‘gedurfdheid van kleur en lijn’. Pol Dom maakte ook naam als politiek tekenaar, graficus en portretschilder.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-