Nicolaas Warb ('Sophia' Elisabeth Warburg)

Amsterdam 1906-1957 Hilversum
Métamorphose, olieverf op paneel 30,2 x 35,0 cm, gesigneerd verso en verso gedateerd 'Paris Janvier' 1947

annotatie: verso: ''Métamorphose'' en 'No 130'

Omdat ze vond dat werk van vrouwelijke kunstenaars niet serieus genomen werd, nam de Nederlandse schilderes Sophia Warburg in 1941 het pseudoniem Nicolaas Warb aan. Ze woonde en werkte toen al sinds 1929 in Parijs. Daar bezocht ze onder meer de academie La Grande Chaumière en werkte ze als styliste voor de grote warenhuizen. In 1939, op 33-jarige leeftijd, koos Warb voor de schilderkunst. Ze nam les bij Georges Vantongerloo maar liet meer gevoel en intuïtie toe in haar werk. Ook speelden muziek en de antroposofie een grote rol. Warb was actief lid van de Société Réalités Nouvelles en deed vanaf 1946 jaarlijks mee aan de Salon des Réalités Nouvelles.

vervangingswaarde: € 6.000,-
bieden vanaf: € 2.800,-