Henricus Johannes Ludovicus 'Henri' Schoonbrood

Maastricht 1898-1972
Moeder en kind, olieverf op doek 81,3 x 127,1 cm, gesigneerd l.o. en verso op etiket en gedateerd '58

Henri Schoonbrood behoorde tot de groep Limburgse schilders die in en rond Maastricht bekendheid kregen, ook wel aangeduid als de ‘Maastrichtse school’. Aanvankelijk werkzaam als huis- en decoratieschilder waagde Schoonbrood in 1930 de grote stap naar de Rijksacademie in Amsterdam. Daar was zijn belangrijkste leermeester Richard Roland Holst, die de klas monumentale schilderkunst leidde. In 1935 keerde Schoonbrood terug naar Maastricht. Hij voerde er tal van opdrachten uit in kerken en openbare gebouwen: glasramen, wandschilderingen en mozaïeken. Daarnaast schilderde hij ook vrij werk, vooral figuren, landschappen en stillevens in figuratieve stijl. Eind jaren zeventig ging hij over op een abstract-lyrische beeldtaal.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.300,-