'Louis' Willem van Soest

Poerworedjo (Nederlands-Indië) 1867-1948 Den Haag
Morgenstond in de winter, olieverf op doek 60,3 x 80,4 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: familie van de kunstenaar.

Louis van Soest is een schilder van de Veluwezoom en wordt vaak in één adem genoemd met de Veluwse schilders Jan van Vuuren en Edzard Koning, met wie hij bevriend was. Een echt Hollands impressionist toont hij zich in zijn sneeuwlandschappen. Nu eens schildert hij de natuur bedekt met een wit donzen kleed met blauwige schaduwen, soms doorgloord met een waas van licht. Dan weer schildert hij de wegdooiende sneeuw met watervegen en kale aarde vlakken van vaal groen en bruin. Van Soest gaf onder anderen schilderles aan Koningin Wilhelmina.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.300,-