Anthon Gerhard Alexander Ridder van Rappard

Zeist 1858-1892 Santpoort
Muziekkorps in Neuenahr, krijt; aquarel en gouache op papier 35,7 x 51,0 cm

herkomst: coll. Henriette van Rappard-del Campo, echtgenote van de schilder, 1910; part. coll. L.W.R. Wenckebach, Santpoort

literatuur: tent.cat., Den Haag, Haagse Kunstkring, 'Tentoonstelling van nagelaten werk, Studies en Tekeningen van A.G.A. van Rappard', 1892, cat.nr. 56; tent.cat. Utrecht, Voor de Kunst, 'A.G.A. Ridder van Rappard; tentoonstelling van zijn werken in Voor de Kunst', 1931, cat.nr. 17; J.W. Brouwer e.a., 'Anthon van Rappard. Companion and correspondent of Vincent van Gogh. His life and all his works', Amsterdam 1974, pag. 102, cat.nr. 158 (met afb.).

tentoonstelling: Den Haag, Haagse Kunstkring, 'Tentoonstelling van nagelaten Werk, Studies en Tekeningen van A.G.A. van Rappard', 16-30 nov. 1892; Utrecht, Voor de Kunst, 'A.G.A. Ridder van Rappard; tentoonstelling van zijn werken in Voor de Kunst', 17 mei-7 juni 1931; Amsterdam, Vincent van Gogh Museum, 'Anthon van Rappard', 3 mei-17 juni 1974.

Anthon van Rappard is één van de schilders die zich in het rond 1880 snel industrialiserende Nederland toelegde op het schilderen van de handwerkman. Wevers, spinners, kaarders, maar ook oude of arme mensen werden door hem in vlot impressionistische stijl in hun vertrouwde omgeving vastgelegd. Hij woonde in Utrecht, maar trok ’s zomers regelmatig naar het landelijke Drenthe. Ook werkte hij veel in Brabant, samen met zijn vriend Vincent van Gogh, die hij tijdens zijn studie in Brussel (1881) had leren kennen.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-