George 'Georg' Grosz

Berlijn 1893-1959
Naakt met spiegelbeeld, houtskool op papier 62,0 x 47,0 cm, gesigneerd r.o. met naamstempel en te dateren 1939

literatuur: tent.cat. Den Haag, Van Voorst van Beest Gallery, 'George Grosz 1893-1959', 1990, z.p., met afb.

tentoonstelling: Den Haag, Van Voorst van Beest Gallery, 'George Grosz 1893-1959', 1990.

Met echtheidsverklaring van Richard A. Cohn, New York. Geregistreerd in het archief Estate George Grosz, onder nr. 4-183-8.

George Grosz geldt als een van de belangrijkste Duitse expressionisten. Zijn talent uitte zich op velerlei gebied. Hij tekende, schilderde, schreef, ontwierp kostuums en was een van de pioniers van de Dada-beweging in Duitsland. Het meest bekend zijn de tekeningen en schilderijen die hij maakte tussen 1914 en 1933. Daarin portretteerde hij een decadent na-oorlogs Berlijn, bevolkt door lichte vrouwen, invaliden en wanstaltige, overvoede kapitalisten. De vertekening van de figuren in dit werk had een sterk maatschappijkritische functie. Grosz was een overtuigd communist en hij hekelde hiermee de heersende burgerlijke moraal. Daarnaast maakte hij een aantal prachtige naaktportretten, onder andere van zijn vrouw, Eva Louise Peter, nadat zij in 1933 met hun kinderen naar Amerika waren geëmigreerd. Rond 1920 hield Grosz tijdelijk op om zijn werk op papier te signeren, om in plaats daarvan een datumstempel te gebruiken.

vervangingswaarde: € 38.000,-
bieden vanaf: € 18.000,-