Antonius Bernardus 'Toon' Kelder

Rotterdam 1894-1973 Den Haag
Naakt, op de rug gezien, olieverf op doek 36,7 x 41,1 cm, gesigneerd l.o.

herkomst: coll. Kees Lunshof, parlementair redacteur De Telegraaf.

Toon Kelder behoort tot de schilders die aan het begin van de 20e eeuw hun eigen stijl ontwikkelden onder invloed van de avant-gardeschilders in Parijs. Daarnaast werd hij gedreven door een voortdurende drang tot vernieuwen. In de jaren twintig schilderde hij in expressieve kleuren bloemen, figuren en naakten, waarvoor meestal zijn echtgenote Alexandrine poseerde. In de jaren dertig tot ongeveer 1945 ontstonden subtiel gestileerde vrouwfiguren geschilderd in zachte, wazige tinten, maar ook ruiters en mythische figuren in boslandschappen. Na 1945 brak hij met de figuratie en legde zich toe op het schilderen van abstracte composities.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-