Juliaan de Vriendt

Gent (België) 1842-1935 Mortsel (België)
Naakt, olieverf op doek 80,2 x 100,3 cm, gesigneerd l.b.

De kunstenaar-politicus Juliaan de Vriendt schilderde portretten, genrestukken en enkele naakten. Ook was hij actief als graficus en decoratieschilder. De Vriendt studeerde aan de academie van Gent en publiceerde in 1871 onder pseudoniem J. Floris een artikel over het belang van een Vlaamse kunstbeweging. In 1894 tot afgevaardigde gekozen, bleef hij als politicus met verve de Vlaamse cultuur verdedigen. Hij reisde met zijn broer, de schilder Albert de Vriendt, naar Italië, Egypte, Syrië en Palestina. Deze reizen naar de Oriënt inspireerden hem tot tal van schilderijen. In 1901 werd hij directeur van de Antwerpse academie. Hij nam diverse malen deel aan de Salons in Gent.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-