Jean-Pierre Cassigneul

Parijs 1935
Nature Morte aux Raisins, olieverf op doek 54,0 x 65,0 cm, gesigneerd r.o. met initialen en te dateren ca. 1960

annotatie: verso: 'J.P.C. pour mon ami le grand Fleiss'

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Jean Pierre Cassigneul, geboren in 1935 in Parijs, studeerde aan de École des Beaux Arts en werkte van 1956 tot 1960 als leerling op het atelier van schilder, lithograaf en ‘décorateur’ Roger Chapelain-Midy. Al in 1956 kreeg hij zijn eerste solotentoonstelling bij Galerie Bellechasse in Parijs. Thans is Cassigneul een internationaal bekende kunstenaar, vertegenwoordigd door galeries in Tokyo (Tamenaga Gallery) en New York (Wally Findlay Gallery). In zijn werk, waarin hij de traditie voortzet van de vroege 20e-eeuwse Nabis-kunstenaars als Bonnard en Vuillard, spelen vrouwen een hoofdrol. In een aantal dramatische portretten is invloed van Kees van Dongen terug te vinden. Naast eenmanstentoonstellingen in Europa en de Verenigde Staten exposeert Cassigneul vanaf de jaren 70 veelvuldig in Japan, waar hij ook opdrachten kreeg voor monumentale muurschilderingen en wandtapijten. De kunstenaar maakte behalve als schilder ook naam als lithograaf en ontwerper van decors en kostuums. De opdracht aan ‘mon ami le gran Fleiss’ betreft Marcel Fleiss, eigenaar van de galerie 1900-2000 in Parijs en jeugdvriend van de schilder.

vervangingswaarde: € 22.000,-
bieden vanaf: € 8.000,-