'Willem' Hendrik van den Berg

Den Haag 1886-1970 Amsterdam
Nettenboetster, Scheveningen, olieverf op schildersboard 39,8 x 29,9 cm, gesigneerd r.v.h.m. en gedateerd 1966

Willem van de Berg was een leerling van zijn vader, Andries van den Berg, van de Academie in Den Haag en van Willem van Konijnenburg, die veel invloed op hem had. Hij schilderde en aquarelleerde portretten, het boerenleven van Limburg en Gelderland en het vissersleven van Scheveningen, Spakenburg en vooral van Volendam. In zijn werk handhaafde hij bewust een naturalistische stijl en een traditioneel vakmanschap, in een tijd dat er in de schilderkunst grote vernieuwingen plaatsvonden. Tussen 1938 en 1953 was hij directeur-docent van de Rijksacademie in Amsterdam.

vervangingswaarde: € 12.000,-
bieden vanaf: € 6.000,-