Joseph 'Henri' Baptiste Lebasque

Champigné (Frankrijk) 1865-1937 Le Cannet (Frankrijk)
Nu au Canapé, potlood en aquarel op papier 21,5 x 27,5 cm, gesigneerd r.o.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Deze geaquarelleerde tekening laat zien waarom Henri Lebasque bewonderd werd om zijn vrouwelijke naakten. De rust, loomheid, het warme, zuidelijke licht zijn voelbaar. De vrouw is voorzichtig uitgetekend met potlood en daarna heeft hij haar vormen geaccentueerd met aquarelverf in zachte, heldere kleuren. De schilder haalt daarmee de toeschouwer binnen in een intieme wereld vol verleiding. Het werk van de impressionist en neo-impressionist Lebasque weerspiegelt het licht, de warmte en de kleuren van Zuid-Frankrijk. Na een opleiding aan de academie werd hij in Parijs een leerling van de figuur- en historieschilder Léon Bonnat. In de jaren 90 ontmoette hij de neo-impressionisten Pissarro, Signac en Seurat, die een grote invloed zouden hebben op zijn techniek en kleurgebruik. Behalve in Parijs was hij In de zomermaanden regelmatig te vinden aan de Côte d’Azur, samen met o.a.Pierre Bonnard. Het bevalt hem daar zo, dat hij in zich in 1924 vestigt in het dorpje Le Cannet. Lebasque zou, samen met onder anderen Henri Matisse, in 1903 een van de oprichters zijn van de Parijse Salon d’Automne die jaarlijks gehouden werd in het Petit Palais.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-