Louis Hayet

Pontoise (Frankrijk) 1864-1940 Cormeilles-en-Parisis (Frankrijk)
Ontmoeting in de regen, olieverf op schildersboard 19,5 x 27,6 cm, gesigneerd r.o. en gedateerd '23

herkomst: part. bezit Frankrijk.

De neo-impressionist Louis Hayet kwam uit een armoedig en instabiel gezin. Van zijn vader, een amateurkunstenaar, kreeg Hayet zijn eerste teken- en schilderlessen en zijn artistieke talent bleek al snel. Als jongeling trok hij naar Parijs; hier begon zijn carrière als kunstenaar met het schilderen van theaterdecors. In de Franse hoofdstad kreeg hij contact met Camille en Lucien Pissarro en ontmoette hij Seurat en Signac. Na 1929 schilderde Hayet steeds minder en wijdde hij zich aan het schrijven. Het weinige succes dat Hayet tijdens zijn leven ten deel viel staat in schril contrast met de waardering die er nu is voor zijn oeuvre, puur neo-impressionistische landschappen, parkscènes met figuren en interieurs.

vervangingswaarde: € 10.000,-
bieden vanaf: € 5.000,-