Ludwig Wilhelm Plock

Karlsruhe (Duitsland) 1871-1940
Op de kermis bij de tent van de Sterkste Man, olieverf op doek 35,4 x 40,1 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Frankrijk.

De Duitse schilder Ludwig Wilhelm Plock werd opgeleid aan de vooruitstrevende ‘Kunstschule’ van Karlsruhe. Zijn oeuvre omvat aanvankelijk min of meer traditionele landschappen, portretten, paarden en jachtscènes in de realistisch-impressionistische stijl van zijn leermeester Wilhelm Trübner. In de jaren ‘30 laat het werk van de in Karlsruhe wonende Plock invloed zien van de Neue Sachlichkeit. Mannheim en de academie van Karlsruhe waren centra van deze nieuwe stroming, die als reactie op het expressionisme een emotieloze, eenvoudige weergave van de werkelijkheid voorstond.

vervangingswaarde: € 7.000,-
bieden vanaf: € 3.200,-