Wilhelm Ferdinand Abraham Isaac 'Willem' Vaarzon Morel

Zutphen 1868-1955 Koudekerke
Op de kermis, olieverf op doek 68,5 x 54,6 cm, gesigneerd r.o.

Toen Willem Vaarzon Morel zich in 1910 in Veere vestigde, had hij al een zekere reputatie als schilder en illustrator. Hij was afkomstig uit een kunstzinnige familie, geboren in Zutphen en getogen in Haarlem, van waaruit hij de Rijksacademie in Amsterdam bezocht. Zijn medeleerling Breitner, die veertien jaar ouder was, werd zijn grote voorbeeld. Na de academie reisde Vaarzon Morel onder andere naar Parijs, Italië en Zwitserland. Op aanraden van Lucie van Dam van Isselt verhuisde hij vervolgens naar Veere, waar een levendige kunstenaarskolonie gevestigd was. Hij ontwikkelde zich daar tot een veelzijdig schilder, met een voorkeur voor stadsgezichten, de haven, strandtaferelen, bloemen en scènes met elegante vrouwen. Na hem zouden nog twee generaties Vaarzon Morel in Veere schilderen.

vervangingswaarde: € 25.000,-
bieden vanaf: € 12.500,-