'Otto' Eduard Pippel

Lódz (Polen) 1878-1960 München (Duitsland)
Op de kermis, olieverf op paneel 33,8 x 51,6 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: part. bezit Duitsland; part. coll. Nederland.

Otto Pippel wordt gerekend tot de belangrijkste impressionisten van Zuid-Duitsland. Geboren in Polen als zoon van Duitse ouders bezocht Pippel de academie in Dresden, waar hij o.a. les kreeg van de vermaarde genreschilder Gotthard Kuehl. Na een bezoek in 1909 aan Parijs en kennismaking met het werk van de Franse impressionisten vond de kunstenaar zijn definitieve stijl. Vanuit zijn woonplaats Planegg bij München creëerde hij een rijk, impressionistisch oeuvre dat landschappen, stillevens en stadsgezichten omvat. Opvallend zijn de stadse genrestukken van Pippel, waarvoor hij inspiratie vond in de mondaine Hofgarten, Englischer Garten en Hirschgarten in München.

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-