Joseph 'Henri' Baptiste Lebasque

Champigné (Frankrijk) 1865-1937 Le Cannet (Frankrijk)
Op het terras, aquarel op papier 23,0 x 28,0 cm, gesigneerd r.o.

herkomst: Galerie 65, Cannes, Frankrijk; Douwes Fine Art, Amsterdam/Londen.

Dit kunstwerk is afkomstig uit een executoriale boedel en is daarom mogelijk niet in volledig geconserveerde staat. Neem a.u.b. contact op voor een conditierapport en restauratieofferte.

Het werk van de Franse impressionist en neo-impressionist Henri Lebasque weerspiegelt het licht, de warmte en de kleuren van Zuid-Frankrijk. Na een opleiding aan de academie werd hij in Parijs een leerling van de figuur- en historieschilder Léon Bonnat. In de jaren 90 ontmoette hij de neo-impressionisten Pissarro, Signac en Seurat, die een grote invloed zouden hebben op zijn techniek en kleurgebruik. Lebasque schilderde regelmatig in de Vendée, Normandië en Bretagne en was in de zomermaanden vaak te vinden in Saint-Tropez aan de Côte d’Azur, samen met onder anderen Pierre Bonnard. Aangetrokken door het licht en het landschap van de Middellandse Zee vestigt hij zich in 1924 definitief in het dorpje Le Cannet. Het had een beslissende invloed op zijn werk, dat lichter van palet en vrolijker van onderwerp werd.

vervangingswaarde: € 15.000,-
bieden vanaf: € 7.500,-