George Jan Hendrik 'Geo' Poggenbeek

Amsterdam 1853-1903
Optocht in Amsterdam, olieverf op doek 33,9 x 48,2 cm, gesigneerd r.o.

Geo Poggenbeek behoort tot de nabloei van de Haagse School. Hij schilderde en aquarelleerde het Hollands landschap in een dromerige toon die aan Willem Maris en Anton Mauve doet denken. In zijn tijd oogstte Poggenbeek veel succes met zijn sfeervolle verbeeldingen van het Hollandse landschap – vaak intieme plekjes met koeien of eenden aan de slootkant, onder de beschutting van een bosje. In de periode dat hij samen met zijn schildersvriend Nicolaas Bastert in Breukelen woonde (1881-1887), schilderde hij veel Vechtgezichten. Hij was leermeester van J.F.C. Scherrewitz

verzekeringswaarde: € 0,-
bieden vanaf: € 0,-